10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.

  1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
  2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
  3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
  4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
  5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
  6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
  7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
  8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
  9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
  10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

       В умовах повномасштабної та гібридної інформаційної війни росії проти України громадянам важливо опиратися ворожій пропаганді, вміти відрізняти фейки та максимально ефективно використовувати цифрові технології для особистої безпеки. Високий рівень розвитку кіберпростору потребує такого ж високого рівня культури користування, адже цифрова безпека є викликом сучасності.
     Одними із найбільш вразливих користувачів мережі Інтернет є діти, відтак розвиток кіберкультури та кібергігієни здобувачів освіти дозволить попередити кібернебезпеку, може допомогти батьківській громадськості сформулювати ефективні заходи у відповідь. Враховуючи ці виклики та загрози, управління з питань цифрового розвитку облдержадміністрації спільно з управлінням протидії кіберзлочинами у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України розробили опитування “Безпека дітей в Інтернеті: опитування для батьківської громадськості”. Мета даного опитування- зрозуміти рівень знань та обізнаності у сфері кібербезпеки, а також виявити наявні потреби, задля побудови безпечного онлайн-середовища для батьків та дітей.

ОПИТУВАЛЬНИК ДЛЯ БАТЬКІВ